اعلانات انجمن
مشاوره اختصاصی

عضویت رایگان و ارسال سوال

اطلاعیه» حمایت مالی از انجمن تعهد

قوانین تعهد را قبل از ارسال پست بخوانید

توجه» در انتخاب عناوین موضوعات خود دقت کنید

مشاوره تلفنی» برای تعیین وقت مشاوره تلفنی ابتدا به راهنمای تعهد، پیام خصوصی ارسال کنید

دلائل دوستی پسر با دختر بزرگتر از خودش
زمان حال : ۱۱-۶-۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Aida_
آخرین ارسال: Aida_
پاسخ: 12
بازدید: 3090

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلائل دوستی پسر با دختر بزرگتر از خودش
نویسنده پیام
Aida_
کاربر عضو
*

ارسالات : 12

اعتبار : 0
تاريخ عضويت : تير ۱۳۹۱
سن من :
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال : #1
Bug دلائل دوستی پسر با دختر بزرگتر از خودش
سلام و خسته نباشی

میشه برای من توضیح بدید چطوری یک پسر میتوانه با دختری که ممکن هست تا 10 سال بزرگتر از اون باشه , دوستش داشته باشه و بخواد باهاش دوست بشه؟؟؟ حتی در بعضی مواقع من شنیدم که ازدواج هم کرده اند چون برای دختر ها وقتی بدانند که طرف خیلی کوچکتر هست حتی بهش فکر هم نمیکنند!!! البته تا 3 یا 4 سال خیلی مهم نیست من با فاصله سنی 6 تا 10 سال میخوام بدونم متشکرم
۱۴-۸-۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ عصر
يافتن تمامي ارسالات اين کاربر نقل قول اين ارسال در پاسخ سريع
پونه1
کاربر پیشرو
*

ارسالات : 166

اعتبار : 3
تاريخ عضويت : ارد ۱۳۹۱
سن من : 27
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 71
سپاس شده 33 بار در 24 ارسال
ارسال : #2
RE: دلائل دوستی پسر با دختر بزرگتر از خودش
سلام دوست عزیز
تفاوت سنی مشکلی در دوس داشتن کسی ودوست داشته شدن ایجاد نمیکنه.
اما در ازدواج تفاوت سنی خیلی مهم هس!!!
خیلی سخت و در موارد خاصی ممکن است با این تفاوت سن زن و شوهر به مشکل جدی برنخورند!
اما با این احوال مشکلات اجتماعی و حرف مردم و البته خانواده های دو طرف.. همیشه هس و خودش یه مشکله.
:163:
امضای پونه1:

شاید برای تو, من یک اشتباه بزرگ در زندگیت بودم...

ولی برای من, تو همیشه بزرگترین افتخار زندگیمی.......
۱۵-۸-۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ صبح
مشاهده وب سايت اين کاربر يافتن تمامي ارسالات اين کاربر نقل قول اين ارسال در پاسخ سريع
hamyar
یار همیشگی تعهد
*

ارسالات : 2,363

اعتبار : 140
تاريخ عضويت : اسف ۱۳۹۰
سن من : 30
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 1730
سپاس شده 1709 بار در 562 ارسال
ارسال : #3
سلام دوست عزيز :

ببينيد گاهی اوقات ارتباط برقرار شده بین افراد به سبب های مختلفی اتفاق می افتد ؛ اغلب اوقات خانوم ها به دلیل عدم اعتماد

به یک پسر با شرایط سنی مناسب اقدام به دوستی نمیکنند.

نکته ای که دربیشتر موارد خانوم ها رو به ایجاد رابطه ی دوستی ترقیب میکند، نداشتن آرامش و احساس نیاز کردن به یک

گونه محبت هست که انسان رو از بعد عاطفی ارضا کند ؛

اگردر زندگی ، شرایط روحی روند عادی خاص به خودش رو طی نکند و شخص با مشکلاتی همراه بشه ، وجود یک همدم در کنار

شخص ، از دید عاطفی ، حکم الزام رو پیدا میکنه. حالا اگر این دو مورد رو در کنار هم قرار بدیم (1-عدم اعتماد به پسرها با شرایط

مناسب و 2- الزام وجود یک همدم)
باید شخصی وارد زندگی فرد شود که کمترین ترس و نگرانی را همراه داشته باشد

گاهی افرادی در کنار این اشخاص هستن با جنسیت مخالف ، که به همون دلیلی که خودتون عنوان کردین (فکر نکردن به آینده ای

با اون شخص ، به دلیل عدم تناسب سنی) شرایط رو برای اعتماد کردن خانم مُحیا تر میکنن ، لذا خانوم ها بسیار ساده تر وارد

رابطه میشن ، بدون ترس و دغدغه ؛ چون به هیچ عنوان خودشون رو به دلیل اختلاف سن بالا دچار لغزش نمیبینند.

گاهی اوقات این ارتباط ها به همین روابط محدود عاطفی ختم نمیشوند ودیده شده که طرفین پا رو خیلی فراتر از این حرف ها

میزارن و وارد روابط جنسی و در اغلب اوقات روابط جنسی عمیق میشن ، که این عمل دارای دو قطب است ، یا باعث دلزدگی شده

و طرفین از هم تنفر پیدا میکنند ، یا باعث دلگرمی و علاقه ی شدید شده که هر کدام از این قطب ها دارای قدرت شدیدی هستن که

به سادگی قابل بر گشت نیستن ،یعنی اگرعلاقه بین طرفین از بین رفت ، ایجاد کردن علاقه کاری بس دشوار و گاهی اوقات غیر

ممکن است و اگر شخصی دل گرم و علاقه مند شد ، به سختی میتواند زوج خود را فراموش کند

موردی که مد نظر شماست مورد دومی هست که من خدمتتون گفتم و علت به وجود آمدن این سوال در ذهن شما هم تفاوت

داشتن های این مسئله با هنجار هایی که برای ما تعریف شده است.

در اکثر موارد به دلیل به وجود آمدن علاقه ی شدید طرفین راضی میشوند این اختلاف سن چشم گیر رو هم نادیده بگیرن و اغلب

برای شروع زندگی ، مشکلات و تنش های عصبی شدیدی رو هم متحمل میشوند.

در نهایت با یک تحلیل موضعی از موضوع میتوان عنوان کرد که اکثر خانوم ها به دلیل عدم اطلاعات و توان مقابله صحیح با مشکلات

یا رابطه درست نداشتن با خانواده با چنین معزل هایی روبرو میشن که اگر از ابتدا به خانواده یا محارم خودشون اعتماد کنن و یا با

یک مشاور کارآمد مشورت کنن شاید به سادگی بتونن از به وجود آمدن چنین مشکلاتی جلو گیری کنن.

امیدوارم به پاسختون رسیده باشین.

موفق باشید.:163:

امضای hamyar:

[تصوير: sm_gen.php?text=taahod]
(آخرين ويرايش در ارسال : ۱۵-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ عصر توسط : مهدی 20.)
۱۵-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ عصر
مشاهده وب سايت اين کاربر يافتن تمامي ارسالات اين کاربر نقل قول اين ارسال در پاسخ سريع
lord milad
همیار سازنده
*

ارسالات : 645

اعتبار : 17
تاريخ عضويت : آذر ۱۳۹۰
سن من : 20
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 314
سپاس شده 453 بار در 153 ارسال
ارسال : #4
به نظرم این جور ازدواج ها سرانجام خوبی ندارن
به نظرتون میتونند همدیگرو درک کنند و علایق خواسته های یکدیگر رو تامین کنند
قطعا که نه!!!
امضای lord milad:

دستم بوی گل می داد مرا به جرم چیدن گل محکوم کردنند....اما هیچ کس فکر نکرد که شاید....یک گل کاشته باشم.....!!:163::207:
۱۵-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ عصر
Aida_
کاربر عضو
*

سن من :
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 0
ارسال : #5
مرسی از جوابتون ولی برای من کلا سوال هست وقتی یک پسر میدونه که آن دختر خیلی ازش بزرگتر هست چطوری بهش علاقه مند میشه منظورم اینه شخص خود من اگر بدونم یک پسر از من 7 سال کوچیکتره هیچ موقع در مورد دوستی فکر نمیکنم چون آینده ای در اون دوستی نمیبینم و دو نفر با این اختلاف سنی حتی هیچ وجه مشترک اخلاقی هم ممکنه نداشته باشند چون پسر 25 ساله در یک دنیای متفاوت و روحیه متفاوت از یک دختر 33 سال زندگی میکنه معمولا دخترا همیشه دنبال ازدواج هستند منظورم اینه که شخص من همون اول صورت مسئله رو پاک میکنم برای خودم در مورد دوستی یا هر نوع رابطه ولی اون پسر با علم اینکه میدونه اون دختر 7 سال یا 10 سال بزرگتر هست این احساس رو در خودش از بین نمیبره و ادامه میده. برای پسری که خیلی راحت میتونه با یک دختر در سن و سال خودش یا متناسب با سنش که تا 5 سال کوچکتر از خودش هم میتو نه باشه چرا دنبال این ارتباط با این شرایط میره؟؟؟
۱۵-۸-۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ عصر
hamyar
یار همیشگی تعهد
*

جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 1730
ارسال : #6
سلام دوست عزيز:

فرمایش شما کاملا صحیح هست ، اما این مورد زمانی صدق خواهد کرد که شما از بعد عقلانی اقدام به تصمیم گیری کنید ، اما

زمانی که احساس علاقه ی شدید در ما بین باشد ، دید عقلانی انسان شدیدا فروکش میکند و توان تصمیم گیری صحیح پایین

می آید ، لذا در چنین شرایطی ، شخص تنها به فکر رسیدن به هدف خود است؛ شاید خیلی از معیار هایی که برای همسر آینده

مد نظر دارد در طرف مقابل یافت نکند ، اما چون عقل تسلیم احساس است ، به این وصال تن میدهد ، که در اکثر این موارد هم

دیده شده ، بعد از ازدواج و فروکش کردن احساسات ، دید عقلانی باز میشود و تازه زوجین به این نتیجه میرسند که به درد هم

نمیخورند که راه بازگشت فوق العاده سخت تر از رفتن در راه است.

در اکثر موارد این مشکلات که به وجود می آیند ، ریشه های عمیقی در قوه ی عاطفه پیدا میکنند که منصرف کردن شخص از

تصمیمی که گرفته بسیار سخت هست و به صورت قطع باید برای اسیر نشدن در این منجلاب از ابتدایی ترین قدم به ایجاد

دوستی با شخصی که از دید های متفاوتی با هم تناسب نداریم ، جدا خودداری کرد و حتی مراحل شناخت هم بدون در نظر

گرفتن عواطف و انجام دادن اعمالی که محبت رو بین طرفین زیاد میکند ، صورت گیرد .

موفق باشید.:163:
امضای hamyar:

(آخرين ويرايش در ارسال : ۱۶-۸-۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ عصر توسط : مهدی 20.)
۱۶-۸-۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ عصر
Aida_
کاربر عضو
*

سن من :
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 0
ارسال : #7
مرسی آقای همیار از توضیحات خوبتون

به نظر شما امکان این وجود دارد که پسر پای حرفش بمونه اگر با هم ازدواج کنن؟ یعنی چقدر امکانش هست که با این تفاوت سنی با اون خانمی که دوسش داره بمونه ؟ آیا فکر اینکه در سن بالاتر که همسرش افتاده تر میشه به فکر همسر جوانتر بیافته؟
۱۶-۸-۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ عصر
hamyar
یار همیشگی تعهد
*

جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 1730
ارسال : #8

سلام دوست عزيز :

اصولا یکی از دلایلی که در ازدواج تاکید بر بزرگ تر بودن مرد از زن میشه این هست که مرد ها حدودا تا آخر عمر با تولید شدن

هورمون های مردانه تمایل به ارتباط زناشویی دارن اما خانوم ها با یائسه گی و تحمل فشار های زایمان و ...تمایلشون به شدت

پایین میاد دراين صورت احتمال این که مرد ها به دنبال یک همسر جوان برن تا نیازشون رو برآورده بکنه از درصد بالایی برخوردار

هست همونطور که تا به حال به کرات چنین مسائلی دیده شده در نهایت اینطور بحث رو نتیجه گیری میشه کرد که شروع کردن

روابط عاشقانه و شکستن حریم های خصوص پیش از موعد و همچنین تصمیم گیری بر پایه ی عواطف در اکثر موارد محکوم به

شکست خواهد بود
اگر جوانهای ما قبل از برقراری ارتباط و ایجاد وابستگی این چنین اطلاعاتی رو داشته باشن و یا اگر بلد نیستن

دنبال کنن تا به یک نتیجه ی مساعد برسن ؛ قطعا زندگیهای با دوام تر و با سازش های بیشتری رو خواهیم دید که از قانون ازدواج

عاقلانه و زندگی عاشقانه پیروی خواهد کرد

موفق باشيد :163:
امضای hamyar:

(آخرين ويرايش در ارسال : ۱۹-۸-۱۳۹۱ ۰۶:۰۴ عصر توسط : مهدی 20.)
۱۹-۸-۱۳۹۱ ۰۵:۵۷ عصر
qpnuir
کاربر کوشا
*

ارسالات : 77

تاريخ عضويت : آذر ۱۳۹۱
سن من :
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 17
سپاس شده 8 بار در 7 ارسال
ارسال : #9
(۱۹-۸-۱۳۹۱ ۰۵:۵۷ عصر)hamyar نويسنده :  
سلام دوست عزيز :

اصولا یکی از دلایلی که در ازدواج تاکید بر بزرگ تر بودن مرد از زن میشه این هست که مرد ها حدودا تا آخر عمر با تولید شدن

هورمون های مردانه تمایل به ارتباط زناشویی دارن اما خانوم ها با یائسه گی و تحمل فشار های زایمان و ...تمایلشون به شدت

پایین میاد دراين صورت احتمال این که مرد ها به دنبال یک همسر جوان برن تا نیازشون رو برآورده بکنه از درصد بالایی برخوردار

هست همونطور که تا به حال به کرات چنین مسائلی دیده شده در نهایت اینطور بحث رو نتیجه گیری میشه کرد که شروع کردن

روابط عاشقانه و شکستن حریم های خصوص پیش از موعد و همچنین تصمیم گیری بر پایه ی عواطف در اکثر موارد محکوم به

شکست خواهد بود
اگر جوانهای ما قبل از برقراری ارتباط و ایجاد وابستگی این چنین اطلاعاتی رو داشته باشن و یا اگر بلد نیستن

دنبال کنن تا به یک نتیجه ی مساعد برسن ؛ قطعا زندگیهای با دوام تر و با سازش های بیشتری رو خواهیم دید که از قانون ازدواج

عاقلانه و زندگی عاشقانه پیروی خواهد کرد

موفق باشيد :163:

این دلیل فکر نکنم اصلا مهم باشه
همه مردها شبیه هم نیستند که
یعنی به خاطر ارضای جنسی بخواهد بره سراغ کس دیگر

دیگه چه دلیلی میتونه باشه که نباید یک پسر که دوسال وخورده ای از یک دختر کوچکتره به فکر ازدواج باهاش نباشه توی سن 28 و ان هم 30 ساله
(آخرين ويرايش در ارسال : ۱۷-۹-۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ عصر توسط : َAv@$h.)
۱۷-۹-۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ عصر
Aida_
کاربر عضو
*

سن من :
جنسیت من :
حالت من :
سپاس ها 0
ارسال : #10
qpnuir عزیز دو سال یا سه سال به نظر من مهم نیست برای ازدواج در بعضی مواقع ولی بالای 6 سال فکر کنم حرف ایشون صدق کنه و درست باشه که یک مرد بره سراغ کسی دیگه
۱۷-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ عصر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation چه کادویی به دختر بدم؟و چطور دل دختر رو بدست اوردن؟ طاها0611 7 119 ۷-۶-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ عصر
آخرین ارسال: sara20
  رابطہ ے من و دختر خالم GoLDeN EyE 8 219 ۱۱-۵-۱۳۹۳ ۰۶:۰۵ عصر
آخرین ارسال: kavir
  دوستی و وابستگی khodajo 3 167 ۶-۵-۱۳۹۳ ۰۱:۲۳ صبح
آخرین ارسال: pirooz
Exclamation چه کارهایی بکنم که دختر خوشش بیاد؟؟؟ amir_ssss 1 333 ۴-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۲۱ صبح
آخرین ارسال: شبنم
  ارضا شدن در دوستی rozhan999 12 1,091 ۲۶-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۰۶ عصر
آخرین ارسال: نازنین زهرا
  رعایت 7 قانون رانندگی در روابط دوستی ضروری است!! حسینپور 4 2,550 ۲۵-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۴۸ عصر
آخرین ارسال: rozhan999
Exclamation رابطه دوستی و وابستگیم رو چگونه کنترل کنم؟ کتایون2013 6 983 ۱۲-۷-۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ عصر
آخرین ارسال: حـسنا
  دوستی چتی زهرا2013 12 1,184 ۳۰-۶-۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ صبح
آخرین ارسال: nina
  دوستی eli khanoom 3 456 ۱۲-۶-۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ عصر
آخرین ارسال: پیمان
  دوستی با شماره به قصد ازدواج yosefzadeh 11 4,258 ۴-۵-۱۳۹۲ ۰۶:۳۰ عصر
آخرین ارسال: سهیلا

پرش به انجمن :

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان